STOMATOLOGIA DZIECIĘCA PEDODONCJA

Coraz więcej dzieci cierpi z powodu próchnicy. Szacuje się, że ponad połowa pociech w wieku powyżej sześciu lat ma problemy z próchnicą. Powodem tego jest z reguły brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, nieumiejętne szczotkowanie oraz jedzenie dużej ilości słodyczy. Przez to pojawia się wiele ubytków, które należy wyleczyć. W tym celu warto udać się z dzieckiem do stomatologa. W przeciwnym razie nieleczona jama ustna będzie dawać o sobie znać w postaci bólu, zakażenia czy utraty zębów. Zabiegi lakiernicze z fluorku i stosowanie uszczelnień dentystycznych zapobiegają rozprzestrzenianiu się próchnicy – szczególnie w przypadku zębów mlecznych. Nowoczesna stomatologia dziecięca pozwala w dyskretny sposób wypełnić ubytki przy użyciu kompozytów. Dzięki temu można zachować zepsute zęby, nie tracąc przy tym perfekcyjnego uśmiechu i wygody podczas jedzenia.

Profilaktyka próchnicy w Perfekt Smile

Profilaktyka próchnicy w Perfekt Smile może polegać na lakowaniu, lakierze fluorowym i leczeniu miazgi zęba. W przypadku lakowania, na powierzchnię trzonowców dziecka nakłada się przezroczyste powłoki (uszczelniacze stomatologiczne), które zapobiegają odkładaniu się jedzenia pomiędzy zębami. Z kolei lakier fluorowy pomoże wzmocnić emalię i ochronić przed rozkładem żywności w jamie ustnej. Stomatolog dziecięcy nakłada fluorek na zęby, więc sam zabieg nie jest dla dziecka nieprzyjemny, a może przynieść mnóstwo korzyści. W połączeniu z prawidłową higieną i regularnymi wizytami u stomatologa, wykazuje wysoką skuteczność w prewencji próchnicy. Dobrą profilaktyką jest także leczenie miazgi zęba. W sytuacji, gdy ząb ulegnie rozpadowi, ta tkanka miękka jest narażona na bakterie, które powodują ból. Na szczęście nie trzeba całkowicie pozbywać się zęba – wystarczy zastąpić miazgę wypełniaczem zapobiegającym dalszemu psuciu się zęba. Choć wydaje się to bolesne, nasz stomatolog dziecięcy w Brodnicy przeprowadzi zabieg z użyciem środka znieczulającego, co pozwoli uniknąć dyskomfortu.

W Perfekt Smile leczymy także wady zgryzu. Wady zgryzu nie tylko negatywnie wpływają na ogólny efekt wizualny, ale również mogą powodować kłopoty z prawidłową dykcją, choroby przyzębia i zaburzenia w rozwoju stawów skroniowo-żuchwowych. Jeśli stomatolog dziecięcy po wizycie kontrolnej uzna, że wada występuje, skieruje pacjenta do ortodonty.

Zobacz również implanty w naszej ofercie.

Stomatolog dziecięcy w Brodnicy – profesjonalizm w przyjaznej atmosferze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że stomatologia dziecięca w Brodnicy wciąż się rozwija, więc staramy się za nią nadążyć. W naszej klinice znajduje się specjalny gabinet, zaprojektowany z myślą o dzieciach. Atmosfera w nim sprzyja zabawie, dzięki czemu najmłodsi czują się komfortowo. Wiemy, że o jamę ustną powinny dbać dzieci w każdym wieku – nie tylko te starsze, ale także niemowlęta. Właśnie dlatego zapraszamy rodziców, by zabrali swoje pociechy do stomatologa dziecięcego, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Pozwoli to zapobiec rozwojowi chorób jamy ustnej, wykształcić rodziców na temat zdrowia stomatologicznego oraz nauczyć najmłodszych zdrowych nawyków. Dzięki pedodoncji dzieci mogą w odpowiednim czasie mieć wykonane takie zabiegi jak lakierowanie zębów, fluoryzacja, lapisowanie, lakowanie bruzd, uzupełnianie minerałów szkliwa, a także leczenie zębów mlecznych. Zapraszamy więc do naszego stomatologa dziecięcego w Brodnicy!

(+48) 533-466-466
rejestracja@perfektsmile.pl


    X