IMPLANTOLOGIA, IMPLANTY ZĘBOWE

Leczenie implantologiczne wykonuje chirurg stomatolog, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Zdjęcie panoramiczne lub zdjęcie z tomografii komputerowej pozwala mu właściwie określić, jak będzie wyglądał zabieg. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się symulacja pozycji wszczepienia implantów. Dzięki temu chirurg jest w stanie w poprawny sposób przeprowadzić leczenie, tak by przyniosło zadowalające efekty. Szczegółowa analiza stanu zębów i tkanki kostnej to synonim odpowiedzialnego i profesjonalnego podejścia do pacjenta, owocującego wspaniałymi rezultatami. Gruntowne przygotowanie jest niezbędnym elementem zabiegu wszczepienia implantów. Następnie, przy znieczuleniu miejscowym, wszczepiany jest wkręt tytanowy. Po tym należy odczekać około 8-24 tygodnie, by implant zrósł się z kością szczękową. Proces ten nazywa się osteointegracją. To najdłuższa część leczenia, ponieważ sam zabieg wszczepienia implantów zębowych trwa maksymalnie kilkanaście minut. Dopiero po tym można przejść do leczenia protetycznego z wykorzystaniem koron, mostów i protez.

Implanty zębowe – poznaj ich charakterystykę

Implanty zębowe stanowią substytut korzenia zęba. To najczęściej niewielkie tytanowe wkręty, które osadza się w kości szczęki. Wkręty tytanowe są stosowane najchętniej, ponieważ materiał ten nie wywołuje reakcji alergicznych, jest dobrze tolerowany przez organizm oraz posiada biokompatybilne właściwości. Dzięki implantom zębowym można zamocować koronę, protezę lub most, co umożliwia efektywne leczenie. Jeśli zdecydujesz się na implanty w Brodnicy, możesz otrzymać tymczasowe uzupełnienie protetyczne na życzenie. 

Leczenie z użyciem implantów zapewni Ci piękny uśmiech, a co za tym idzie – większą pewność siebie. Implanty zębowe pomogą osobom po paradontozie oraz sprawdzą się w przypadku większych ubytków. Jeśli zdecydujesz się na implanty, zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia sąsiednich zębów i będziesz mógł znów cieszyć się jedzeniem ulubionych potraw. Ogromną zaletą implantów okaże się również ochrona tkanek dziąseł i kości, estetyczny wygląd twarzy oraz wygoda w użytkowaniu. Implantów nie trzeba bowiem wyciągać do czyszczenia i często wymieniać. Zużywają się wolniej niż standardowe protezy.

Zobacz też protezy zębowe w naszej ofercie.

Załóż więc implanty w Brodnicy, by zyskać nowe zęby, które funkcjonują jak naturalne!

(+48) 533-466-466
rejestracja@perfektsmile.pl


    X