PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

KOMPLEKSOWA PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA W BRODNICY!

Profilaktyka stomatologiczna na ogół obejmuje takie zabiegi jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, lakowanie bruzd, lakierowanie zębów, fluoryzacja czy kiretaż.

Fazy profilaktyki stomatologicznej

Wyróżniamy Następujące Fazy:

Skaling

Jest to zabieg usunięcia kamienia nazębnego, za pomocą skalera, który pod wpływem ultradźwięków oczyszcza zęby z kamienia. Zabieg odbywa się na powierzchni zęba i dzięki zastosowaniu znieczulenia w postaci żelu jest zabiegiem bezbolesnym. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany zespół higienistyczny i powinien być wykonywany co najmniej raz na 6 miesięcy, bądź częściej w przypadku takiego zalecenia przez higienistę. W przypadku przeciwskazań do używania ultradźwięków np. w przypadku rozrusznika serca, zabieg skalingu wykonywany jest za pomocą narzędzi ręcznych.

Pamiętaj, brak usunięcie kamienia nazębnego powoduje próchnicę, jak i również choroby przyzębie jak paradontoza, która z wiekiem może doprowadzić do wypadania zębów. Kamień nazębny również powoduje nieprzyjemny zapach z ust, ponieważ są to zmineralizowane resztki pokarmowe, które są niedokładnie oczyszczone za pomocą szczoteczki. Każdy dobrze wie, że najtańszą formą dbania o jamę ustną jest prawidłowa profilaktyka w gabinecie higieny.

Piaskowanie zębów

Jest to zabieg oczyszczenia zębów z osadów. Bardzo wiele artykułów spożywczych posiada barwniki, w szczególności najbardziej popularne jak kawa, herbata, czy napoje gazowane, a także używki np. papierosy. Piaskowanie najczęściej wykonuje się kompleksowo na jednej wizycie wraz z zabiegiem skalingu. Zabieg wykonywany jest za pomocą piaskarki, która za pomocą drobnego piasku oczyszcza powierzchnię zęba z nagromadzonego osadu. Zabieg jest w pełni bezbolesny, dzięki nowoczesnemu sprzętowi AirFlow Prophylaxis.

EMS Airflow Prophylaxis Master – nowy wymiar higieny


Kiretaż

Kiretaż otwarty to oczyszczenie korzenia zęba z kamienia, a następnie uzupełnienie brakującej tkanki specjalnym materiałem. Dzięki temu przyzębie jest leczone, co zmniejsza ruchomość zębów.  Kiretaż zamknięty (poddziąsłowy) z kolei stosowany jest w przypadku obecności tzw. kieszonek przyzębnych. Polega na ich oczyszczeniu z kamienia oraz bakterii. Eliminuje to powstały stan zapalny.


Lakowanie

Lakowanie to uszczelniania naturalnych bruzd, które znajdują się na powierzchni zębów trzonowych czy przedtrzonowych. Lakowaniu poddawane są zęby boczne stałe lub mleczne. Lakowanie zębów mlecznych wykonuje się już u dzieci w wieku 2-3 lat. Lakowanie zębów stałych rozpoczyna się w wieku 5- 8 lat, kiedy pojawiają się pierwsze zęby trzonowe. Potem zabieg ten systematycznie wykonuje się na wszystkich zębach.


Fluoryzacja

Fluoryzacja zębów polega na szczotkowaniu zębów pastami o zwiększonym stężeniu floru lub na nakładaniu na powierzchnię zębów specjalnych lakierów i żelów z fluorem. Zabieg ten przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą stomatologa. Nadmiar floru jest bowiem dla zębów szkodliwy. Obecnie najczęściej wykonuje się fluoryzację za pomocą lakieru. Pozwala ona na zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy do 40%. Taki zabieg przeprowadza się na zębach mlecznych i stałych, które wcześniej muszą być dokładnie oczyszczone z osadu i kamienia nazębnego.

(+48) 533-466-466
rejestracja@perfektsmile.pl






    X